Jokerit B z předposledního kola 6 bodů

Opět velká absence postihla B-tým, ale šestice hráčů narazila na poslední dva týmy okresního přeboru, kteří neměli v zápase na střídačce dokonce ani jednoho hráče. Získaných 6 bodů již zajistilo záchranu pro tuto sezónu a v posledním kole si to hráči rozdají o udržení ve středu tabulky.

Sestava: Fajmon – Holub, David, Bortel, Hanzelka, Drápala, Hostinský

Jokerit Kopřivnice B – Růžové Tlapičky Hukvaldy B 6:2 (3:2)

branky: Hostinský 2x, David 2x, Holub, Bortel

asistence: Bortel 3x, Drápala, Hanzelka, Holub

žlutá karta: Bortel

Ze začátku zápasu byly nebezpečnější Hukvaldy, které ve 4. minutě nastřely tyč a po čáře šel balón od druhé tyčky ven z brány, hned za minutu střílel útočník Hukvald do odkryté brány, ale Drápala nás na čáře zachránil od inkasovaného gólu. V 8. minutě Drápala lobem našel osamoceného Bortla na polovině hřiště a ten samostatný nájezd zakončil klikou brankáři a střelou do prázdné brány. Hukvaldy dokázali po našem zaváhání v 10. minutě otočit vývoj zápasu na 2:1. Ve 13. minutě se do brankoviště probil Bortel a předložil Holubovi před prázdnou bránu – 2:2. V 17. minutě otáčíme zápas opět na naši stranu, když se v brankovišti ocitl Hanzelka, nahrál na Davida a ten střelou mezi nohy stanovil poločasový výsledek 3:2. Druhý poločas začal nesmyslným zkratem hukvaldského útočníka, který stále komentoval rozhodnutí rozhodčích, kteří už v prvním poločase správně několikrát odpískali jeho agresivní výpady a tak si očividně chtěl na někom vybít zlost. Vybral si Peťu Bortla, do kterého po odehrání míče zajel skluzem, naštěstí Peťa je zkušený hráč a stihl nadskočit. Po právu viděl za tento zkrat červenou kartu a tím značně ovlivnil šance svého týmu v tomto zápase. Přesilovou hru jsme využili v 6. minutě, když Bortel posunul na Holuba a ten zvýšil na 4:2. Ke konci zápasu to Hukvaldy zkoušeli ještě v power play, ale nejdříve vypíchl balón Bortel, nahrál Hostinskému a ten s balónem došel do prázdné brány a v poslední minutě ještě Holub nahrál Hostinskému, který završil na konečných 6:2.

Lavina Kopřivnice B – Jokerit Kopřivnice B 1:4 (1:1)

branky: Bortel 2x, Hanzelka 2x

asistence: Bortel, Hanzelka, Drápala, Holub

žlutá karta: Hanzelka

Ve druhém zápase proti Lavině hrál soupeř se zataženou obranou, bez střídání neměli jeho hráči ani nic na výběr. V 9. minutě šel balón od Bortela na Holuba, ten z jedné našel Hanzelku na zadní tyči, ale Ondrova střela šla jen do tyče. V 11. minutě neodkopl Hostinský nepovedenou zpětnou nahrávku od vlastního obránce z našeho brankoviště a útočník soupeře si před Fajmonem počínal zkušeně a poslal Lavinu do vedení. Ve 13. minutě mohlo být ještě hůř, když ránu od tyče odvracel na brankové čáře reflexně Fajmon. Ale z protiútoku našel Bortel Hanzelku a ten srovnává na poločasových 1:1. Hned v 5. minutě druhého poločasu se do brankoviště dostane Hanzelka a pohybem s balónem vytáhne brankáře směrem k rohovému praporku, následně patou najde Bortela před prázdnou bránou a ten otáčí na 2:1 v náš prospěch. V 7. minutě tečuje David střelu do tyče, ale k dorážce do prázdné brány se nedostane, díky zákroku brankáře. Ve 12. minutě se dostane Dražkovič do nájezdu na našeho Fajmona, ale ten jej vychytá, hned Drápala najde na půlce Bortela, který své sólo zakonči klikou brankáři na 12 metrech od brány a střelou do prázdné brány – 3:1. Na konci zápasu, ještě vystřelil Hanzelka po Holubově nahrávce, brankář míč pouze zpomalil a ikdyž jej na brankové čáře zastavil obránce Laviny, tak pohotový Hanzelka doráží pomalu i s jeho nohou – 4:1.

Poslední kolo čeká naše béčko v sobotu 3.3.. Soupeřem bude FU B a New Jersey, které v tomto kole ztratilo vedoucí pozici a po dvou prohrách kleslo na třetí místo, takže budou proti nám bojovat na dálku o titul. Úkolem pro naše mladé hráče bude zisk alespoň tří bodů a zabojovat o konečné čtvrté místo, na které v současné tabulce ztrácí jeden bod, ale Sviadnov bude hrát taky s jedním adeptem na titul.